لزوم مشاوره خانواده چیست؟

 

خانواده بی شک مهمترین نهاد بسترساز رشد و رفاه جسمی ، روانی هر فرد محسوب می شود. قرار است کودک در میان آغوش خانواده به یک تعادل فیزیکی ، روانی و اجتماعی برسد .اما گاهی با گذشت زمان مشکلاتی به تدریج در خانواده پیش می آید که اگر به نحوه ی حل اختلاف خانواده آگاه نباشید ممکن است مشکلات روز به روز بیشتر شده و باعث گسسته شدن ارتباط عاطفی بین زوجین و خانواده شود . روانشناس خانواده می تواند بهترین شیوه ی حل اختلافات و مشکلات بین فردی به وجود آمده را به شما آموزش دهد و بدون هیچ پیش داوری و قضاوتی مشکلات پیش آمده را ریشه یابی کند و در رسیدن به آرامش دوباره هم گام و هم قدم شما شود.

 

در زمینه خانواده درمانی :

 

شما نیازمند یک روانشناس متخصص در این زمینه هستید زیرا خانواده درمانی یکی از تخصصی ترین ابعاد درمانی محسوب می شود. به طور مثال : در زمینه ی ارتباط سالم  با اعضای خانواده ، بررسی مشکلات هیجانی و ارتباطی خانواده ، روش تربیت درست توسط والدین و آگاهی یافتن نسبت به نقش ها و مسئولیت های اعضاء نیازمند کمک یک متخصص هستید.تا بتواند از طریق تکنیک های نوین روانشناسی، خانواده را در مسیر رسیدن به آرامش و تجربه ی یک زندگی لذت بخش هدایت کند.

مشاوره خانواده در قالب خدمات زیر قابل ارائه است که در صورت نیاز و تمایل می توانید از آنها بهره مند شوید:

– مدیریت تعارضات زندگی مشترک.

– مشاوره خانواده به منظور حل اختلاف، خیانت همسر و مشاوره طلاق.

– کنترل پرخاشگری، مهارتهای ارتباطی، اعتماد به نفس.

– مهارتهای نه گفتن و ابراز وجود.

– عدم تفاهم و درک متقابل.

– اختلاف نظر در زمینه مشکلات نوجوان و تربیت کودک.

– مشکلات پیش آمده در زمینه ی شغلی و اجتماعی.

– مشاوره خانواده به منظور همسرداری.

– مشاوره خانواده به منظور فرزند پروری.

 

نحوه برخورداری از خدمات مشاوره خانواده:

 

برای برخورداری از خدمات مشاوره خانواده به صفحه تماس با ما مراجعه نموده و با کلینیک تماس بگیرید و زمان مراجعه حضوری را با مسئول آن هماهنگ کنید. همچنین اگر تمایل دارید در کارگاه های روانشناسی شرکت نمایید می توانید به ادمین کانال جهت دریافت اطلاعات ثبت نام و سایر موارد پیام ارسال کنید.