ما به والدین کمک می کنیم تا به درک درستی نسبت به شخصیت کودک و نوجوانشان دست پیدا کنند.

شخصیت ما انعکاسی از کودکی ما است . این جمله مورد تایید روانشناسان است زیرا ما دوره طلایی را برای کودکان و نوجوانان در نظر می گیریم. در این دوره طلایی کودکان رشد ذهن ، روان و جسم را دارند که بیشترین تغییرات  و شکل دهی تا 7 سالگی می باشد و دوره نوجوانی هم به علت تداخلات هورمونی و تغییرات اساسی که نوجوان در حال تغییر است رفتار مخصوص خود را می طلبد. پدر و مادر باید به خواسته ها ، نیازها و تغییرات آگاه باشند تا بتوانند نوجوان خود را حمایت کنند تا دوره نوجوانی را به بهترین نحو پشت سر بگذارند. بی شک کودکی و نوجوانی اگر با آگاهی و تربیت درست پشت سر گذاشته شود فرد در آینده برای زندگی شخصی و تصمیمات مهم زندگی اش کمتر به مشکل بر خواهد خورد و زندگی سالمتری خواهد داشت.

چرا مشاوره تخصصی کودک و نوجوان ؟

 

آیا به نیازها و مراحل رشدی کودک و نوجوان خود آگاه هستید ؟

زندگی های پر مشغله ای که در آن مادر و پدر هر دو بیشتر وقت خود را سرکار هستند به صورت ناخودآگاه به کودکان و نوجوانان آسیب زیادی وارد می کند، بر خلاف تصور که بهترین مهد کودک ها یا مدارس را برای آسایش فرزند خود بر می گزینند باید بدانند کودکان ونوجوانان در درجه اول نیاز به توجه ، درک ، صمیمیت و اعتماد والدین خود دارند.

وقتی پدر و مادر به درک صحیحی از شخصیت کودک  و نوجوان خود می رسند راحت تر می توانند استعدادها و تمایلات آن ها را شناسایی و هدایت کنند. گاهی بسیاری از رفتارها از دید والدین غیر عادی به نظر می رسد در صورتیکه کاملا نرمال و از ویژگی های سن کودک و یا نوجوان شماست و عکس این قضیه هم وجود دارد. گاهی بسیاری از رفتارها عادی نیست و چشم پوشی از آنها فقط شرایط را سخت تر می کند.

خدمات تخصصی كودک و نوجوان که در کلینیک آن زندگی ارایه می شود:

 

– درمان اختلالات يادگيری ( خواندن ، ديكته ، رياضی ، عدم تمركز ، مشكلات حل تكاليف مدرسه).

– درمان اختلالات اضطرابی (مدرسه گريزی ، ناخن جويدن ، شب ادراری ، ترسهای بيمارگون ، وابستگی به والدين ، بيقراری و اختلال در خواب ، خجالت و انزوا ، عدم اعتمادبه نفس ، بيش فعالی ).

– درمان اختلالات خلقی و رفتاری ( لجبازی ، پرخاشگری ، عادتهای نابجا ، تشويق و تنبيه واستعداديابی ،پرورش خلاقيت).

– شناخت تيپ شخصيتی فرزندان

– انجام آزمونهای هوش ، شخصيت ، تحصيلی و …

– تربيت جنسی كودک و نوجوان ( ویژه والدین ).

– مشاوره تخصصی خانواده و تربيت فرزند.

– بازی درمانی.

– مهارتهای زندگی مخصوص نوجوانان ( روابط بین فردی ، ارتباط موثر ، مقابله با استرس ، تصمیم گیری ).

 

نحوه برخورداری از خدمات مشاوره کودک و نوجوان:

 

برای برخورداری از خدمات مشاوره کودک و نوجوان به صفحه تماس با ما مراجعه نموده و با کلینیک تماس بگیرید و زمان مراجعه حضوری را با مسئول آن هماهنگ کنید.