یک فرآیند روان درمانی است که بصورت انفرادی در جلسات مشاوره با حضور روان درمانگر و مراجعه کننده برگزار می شود .

مشاور و روان درمانگر در محیطی امن و مطمئن به بررسی احساسات ، افکار و رفتارهای فرد می پردازد. تمرکز در جلسات مشاوره فردی بر روی رویدادهای مهم زندگی افراد است تا بتوانند با شناسایی و تشخیص درست در جهت بهبود و ارتقاء رفتار و سلامت روان فرد کار درمانی را انجام دهد.

 

مواردی که افراد برای مشاوره فردی مراجعه می کنند

 

– درمان مشکلات بالینی مثل استرس ، اضطراب ، افسردگی و وسواس.

– رفع اختلالات شخصیتی.

– مدیریت بحران های زندگی مثل طلاق، مرگ، مسائل شغلی.

– درمان مشکلات و آسیب های دوران کودکی.

– بهبود کیفیت زندگی در روابط بین فردی و خودشناسی.

– انواع مهارت های ارتباطی مانند افزایش اعتماد به نفس ، غلبه بر مشکلات شخصیتی.

 

ریشه یابی مشکلات فردی

 

باید بدانید مشکلاتی نظیر استرس و اضطراب که در طی سالهای متمادی به وجود آمده است به سادگی قابل برطرف شدن نیست. در این گونه موارد مشاوره فردی با روان درمانگر بهترین راهکار است. برای حل این مشکلات روان درمانگر در ابتدا اقدام به شناخت فرد کرده و مورد را ریشه یابی می کند. پس از آن است که مرحله درمان شروع می شود، با صرف زمان و حضور در جلسات مشاوره درمان پیگیری می شود.

در برخی موارد مانند تصمیم گیری ها و مشاوره شاید یک یا دو جلسه کافی باشد اما مشکلات روحی و روانی می بایست طی یک دوره تحت نظر گرفته شده و درمان شوند. برای مثال مشکلاتی مانند استرس با یک یا دوجلسه مراجعه قابل رفع نیست و باید مراجعات بیشتری انجام شود.

 

نحوه برخورداری از خدمات مشاوره فردی

 

برای برخورداری از خدمات مشاوره فردی به صفحه تماس با ما مراجعه نموده و با کلینیک تماس بگیرید و زمان مراجعه حضوری را با مسئول آن هماهنگ کنید. همچنین اگر تمایل دارید در کارگاه های روانشناسی شرکت نمایید می توانید به ادمین کانال جهت دریافت اطلاعات ثبت نام  و سایر موارد پیام ارسال کنید.